Małgorzata Desmond RZS

Małgorzata Desmond diet w RZSZapraszam do obejrzenia webinaru pt. ‚Rola diety i stylu życia w Reumatoidalnym Zapaleniu Stawów’, który poprowadziłam wraz z reumatologiem dr n. med. Małgorzatą Tłustochowicz, na zaproszenie Fundacji RZS Porozmawiajmy.

W mojej praktyce klinicznej często spotykam się ze złagodzeniem dolegliwości związanych z zapalnymi chorobami stawów (nie tylko RZS), po zastosowaniu diety przeciwzapalnej. Podczas tego spotkania przedstawiłam przegląd badań na temat wpływu diety na samą aktywność tej choroby, jak również na temat skuteczności wybranych suplementów diety w łagodzeniu objawów RZS. Wraz z Panią doktor Małgorzatą Tłustochowicz opowiedziałam też o terapeutycznym wpływie diety na choroby współtowarzyszące RZS.

Więcej na temat wpływu roli diety w terapii zapalnych chorób stawów można przeczytać tu.

2 Thoughts on “Webinar ‚Rola diety i stylu życia w RZS’”

  • Pani dr Tlustochowicz jest ostatnią osobą, która może opowiadać o roli żywienia w przebiegu RZS. Pacjentów „leczy” przez podanie leków biologicznych. Nie słyszałam żadnych zaleceń dietetycznych od tej Pani dr. A wręcz przeciwnie. Z ust Pani dr padły słowa, że obojętne jest to co jem.

    Pozdrawiam
    Była pacjentka

    • Witam, dziękuję za komentarz. Podczas webinaru Pani Dr wypowiadała się głównie o terapii farmakologicznej, o roli diety opowiadałam ja. Zapraszam do zapoznania się z drugą częścią spotkania, w której to mowa jest wyłącznie o diecie. Pozdrawiam, Małgorzata Desmond

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *