Moje wypowiedzi w mediach

Wyniki mojego doktoratu, a jednocześnie międzynarodowego projektu badawczego dotyczącego zdrowia dzieci na dietach wegetariańskich i wegańskich nadal, po roku od publikacji, budzą zainteresowanie.
W ostatnich trzech miesiącach moje wypowiedzi na ten temat zostały zacytowane przez BBC.COM, Daily Telegraph oraz portal Konkret24.tvn24.pl
Małgorzata Desmond BBC.COM DAILY TELEGRAPH

 

 

Na BBC.COM, w dziale BBC Future, wypowiadam się w artykule pt. „Is vegan diet healthy for children?”.  Autorka artykułu pochyla się nad tematem weganizmu u dzieci omawiając kwestie etyczne, praktyczne oraz najnowsze wyniki badań z tego zakresu. Nasze badanie, określone jako „groundbreaking”, omawiane jest szczegółowo wraz z wypowiedziami trzech głównych autorów.
Daily Telegraph zacytował moją wypowiedź w artykule pt. „Why vegan food isn’t always the most sustainable or healthy choice in 2022”, w którym poruszane są kwestie niezdrowych wersji diet roślinnych i wpływu na zdrowie i zmiany klimatu powszechnie dostępnych obecnie na rynku, komercyjnie produkowanych zamienników mięsa.
Na portalu konkret24.tvn24.pl wypowiadam się na temat roślinnych alternatyw do mleka krowiego u dzieci.

Zapraszam do lektury, linki do artykułów poniżej: